Wiara

Promocja z nieba. Czym jest Godzina Łaski?

Co roku 8 grudnia, w dniu Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, o 12:00 rozpoczyna się Godzina Łaski dla świata. W tym czasie niebo w szczególny sposób otwiera się na łaski dla duszy i ciała.

Godzina łaski jest szczególnym czasem, bo właśnie wtedy możesz wymodlić wiele łask nie tylko dla siebie, ale też dla innych. Najbardziej zatwardziali grzesznicy nawracają się, odnajdują drogę do Boga i to wszystko dzięki pomocy Matki Bożej. Wystarczy jedna godzina, a wszystko, o co z miłością poprosisz, będzie ci dane (jeśli tylko będzie zgodne z wolą Bożą). Zaufaj, oddaj się w całości Bogu poprzez powierzenie swoich spraw Niebieskiej Matce. Obojętnie, czy jesteś w domu, w pracy lub w kościele, Ona wszędzie wysłuchuje.

Matko Boża, proszę, wysłuchaj mnie!

Wielu z nas może zadawać sobie pytanie, jak najlepiej wykorzystać ten czas. Jak się modlić, aby zostać wysłuchanym? Przede wszystkim, oddać się w pełni opiece naszej Matki, zaufać Jej cały sercem. Jeżeli nie masz możliwości być wtedy w kościele, nic nie szkodzi, Ona i tak cię wysłucha i zaniesie błagania przed Boży tron.

Znajdź dla siebie najbardziej komfortowe miejsce, na jakie możesz sobie w tej chwili pozwolić. Możesz modlić się swoimi słowami, ale też znanymi ci modlitwami, np. różańcem czy litanią. Przedstaw swoje prośby z dziękczynieniem w sercu, tak jakby wszystko, o co prosisz, już się spełniło. Bóg doceni twoją szczerą ufność i oddanie, bo dla Niego nie ma nic ważniejszego niż prawdziwe powierzenie się w Jego ręce.

Godzina Łaski daje możliwość pomocy w nawróceniu największych grzeszników. To wtedy mnóstwo ludzi się nawraca i odnajduje na nowo Boga. Dlatego też wykorzystaj tę okazję i pomódl się za najbardziej zatwardziałych, aby Bóg za pośrednictwem Matki Najświętszej wlał w ich serca jak najwięcej łask.

Róża duchowa i Jej obietnice

W 1947 roku w Montichiari we Włoszech Maryja miała objawić się pielęgniarce Pierinie Gilli. Był to 8 grudnia, czyli dzień Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Złożone przez nią obietnice dotyczące Godziny Łaski brzmiały następująco:

  1. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
  2. Będą masowe nawrócenia.
  3. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
  4. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.
  5. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.
  6. Jest moim życzeniem, aby ta godzina była rozpowszechniana.
  7. Jeśli ktoś w tym czasie nie może przyjść do kościoła, niech modli się z domu.

Na tę chwilę status objawień jest określony formułą non constat de supernaturalitate, czyli nie potwierdza ich prawdziwości. Nie zmienia to faktu, że Godzina Łaski jest niesamowitą okazją, aby oddać się w ręce Maryi i całkowicie zawierzyć Jej samego siebie, a na dodatek oddać nasze największe prośby.

W 2019 roku Pierantonio Tremolada – biskup Brescii zatwierdził oficjalne Sanktuarium Matki Bożej Rosa Mistica w miejscowości Fontanelle. Jest ona drugim, zaraz po Montichiari, istotnym miejscem domniemanych objawień Pierinie Gilli. Tremolada zaznaczył również, że zarówno diecezja Brescia, jak i Kongregacja Nauki Wiary ponowiła prowadzenie dochodzenia w sprawie objawień, jakich doznawała pielęgniarka.

Godzina łaski i trzy kwiaty

Kolejne widzenie Matki Bożej przez Pierinie miało mieć miejsce 24 listopada 1946 roku w szpitalu i nieco różnić się od poprzedniego. Kobieta twierdziła, że ujrzała płaczącą Maryję, której pierś przebijały trzy miecze. Powiedziała te słowa: „Modlitwa. Ofiara. Pokuta”. Tym razem było zupełnie inaczej. Najświętsza Panna była ubrana w jasną szatę, a twarz miała rozpromienioną.

W miejscu, gdzie wcześniej widniały miecze, znajdowały się trzy róże, biała, czerwona i złota. Nie zadawały ran, wręcz przeciwnie, można powiedzieć, że miały charakter leczniczy. Biała róża mówi o czystości i wierności w wierze, czerwona o dawaniu siebie i trwaniu przy Bogu, aż po męczeństwo, natomiast złota ukazuje świętość. Jeżeli wszyscy ludzie będą jak te trzy róże, serce Maryi wypełni radość.

Matka Boża przychodzi nam z pomocą i pragnie, abyśmy w porę się nawrócili i skierowali wzrok w stronę Boga. Godzina Łaski to dar dany nam z nieba, ponieważ przez nią możemy pomóc nie tylko sobie, ale też bliźnim. Módlmy się z czystą wiarą, a zaowocuje ona szybciej, niż może się wydawać. Wielu z nas w tym czasie może znajdować się w pracy, szkole lub na uczelni, przez co nie ma możliwości poświęcenia całej godziny na modlitwę.

Warto zaznaczyć, że kilka minut rozmowy z Bogiem wystarczy, przede wszystkim w sytuacji, kiedy nasze codzienne obowiązki nie pozwalają nam na dłuższe rozważania. Pamiętajmy, aby tego dnia zatrzymać się na chwilę i skierować nasze myśli w stronę nieba. Godzina Łaski jest prezentem dla nas, wykorzystajmy to!

Newsletter

Raz w miesiącu: email z nowym numerem Siejmy