Kim jesteśmy?

Siejmy to grupa medialna, tworząca treści oparte o wartości ewangeliczne w duchu katolickiej nauki społecznej. W jej skład wchodzą: Portal Katolicki Siejmy.pl, e-magazyn SIEJMY oraz portale dedykowane — StworzONA.pl (dla kobiet) i StworzONy.pl (dla mężczyzn).

Krótka historia Siejmy

Niedziela, 13 października 2019 roku. To właśnie wtedy rozpoczęliśmy naszą „siejmową” przygodę. Już wtedy dążyliśmy do stworzenia jak najbardziej wartościowych treści, opakowanych w nowoczesną i przyjemną dla oka formę. Nasz portal Siejmy.pl – bo to właśnie od niego wszystko się zaczęło – miał być wstępem do dalszych i jeszcze bardziej ambitnych inicjatyw. Grupę Siejmy od początku tworzyli ambitni i pełni pomysłów młodzi ludzie.

Niedługo po uruchomieniu naszego portalu flagowego rozpoczęliśmy wydawanie comiesięcznego, bezpłatnego e-magazynu SIEJMY. Ukazuje się on nieprzerwanie od kwietnia 2020 roku. W sierpniu 2021 roku powstały również dwa portale dedykowane – dla kobiet: StworzONA.pl oraz dla mężczyzn: StworzONy.pl, które od samego początku miały być miejscem ciekawych, a często nawet kontrowersyjnych tematów, którymi żyje polskie społeczeństwo.

Chcemy, by głos młodych katolików był słyszalny i rezonował w przestrzeni publicznej. Nie boimy się zabierać jednoznacznego stanowiska w sprawach, które uważamy za ważne. Chcemy także dodać odwagi młodym ludziom o podobnych wartościach, by nie bali się mówić głośno o swoich poglądach.

Od początku naszej historii chcieliśmy trafiać do młodych odbiorców. Jak się później okazało, docieramy również do niemałej części osób w średnim i starszym wieku. Dlatego jest to dla nas wielkim powodem do dumy, że treści, które tworzymy, są tak uniwersalne.

Celem apostolstwo

Przez wszystkie lata naszej działalności staramy się dotrzeć do jak największej liczby ambitnych osób. Nasze treści kierujemy do wszystkich, którzy potrafią dojrzeć rzeczywistość wieczną i Bożą oraz zachować dystans wobec przyziemnych spraw. Poprzez nasze media chcemy jednak również inspirować do realnych i owocnych zmian otaczającej nas rzeczywistości, do rozwoju osobistego, rodzinnego i zawodowego w duchu katolickiej nauki społecznej. We wszystkich tych działaniach kierujemy się przede wszystkim prawdą, którą nieustannie staramy się odkrywać i przekazywać innym. Głównym celem naszych działań jest przyjęcie i trwanie w aktywnej postawie apostolskiej na miarę współczesności. Siłę do tego czerpiemy z miłości – tej prawdziwej, opisanej na kartach Pisma Świętego.

Naszym światłem jest prawda, celem apostolstwo, a główną siłą miłość.

Co dalej?

Mamy nadzieję, że każda z inicjatyw skupionych w Grupie Siejmy będzie dalej wzrastać i docierać do coraz szerszej publiczności. Chcemy również tworzyć kolejne projekty i inicjatywy dostosowane do wyzwań współczesnego apostołowania. W każdym naszym działaniu chcemy przyczyniać się do poznania i przyjęcia wartości katolickich – szczególnie przez młodych ludzi będących odbiorcami naszych treści.

Chcesz nas wesprzeć w tym działaniu? Zajrzyj na naszą zrzutkę!

Siejmy to grupa inicjatyw medialnych, przez które chcemy przyczyniać się do poznania i przyjęcia wartości katolickich przez młodych ludzi.
W Siejmy zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest wykorzystanie najnowszych technologii internetowych dla współczesnej ewangelizacji.
Wezwani przez Kościół do realizowania wspaniałego obowiązku apostolstwa, chcemy przekazać Ci katolickie treści w nowoczesnej i przyjemnej wizualnie formie.

Piotr Ziemecki

Siejmy jest dla mnie idealnym sposobem ewangelizacji za pomocą narzędzi, którymi dysponujemy w dzisiejszych czasach.
To nie tylko wartościowe treści, ale także wspaniali twórcy, którzy stanowią mieszankę fascynujących umysłów i osobowości.
Z kolei praca przy wszystkich inicjatywach w ramach Siejmy to dla mnie świetna okazja, żeby rozwijać swoje talenty i pasje, oraz uczyć się mnóstwa nowych rzeczy.
Dla czytelników, Siejmy powinno być miejscem, w którym znajdą treści, które dodadzą im otuchy i które będą dla nich intelektualnym wyzwaniem. Mam nadzieję, że każdy odbierze Siejmy również jako tętniącą życiem przestrzeń będącą źródłem wielu oryginalnych inicjatyw.

Dominika Wrzałko

Istotę roli mediów internetowych podkreślał już św. Jan Paweł II, mówiąc: „Internet, jako narzędzie, które dostarcza informacji i rozbudza nasze zainteresowania, może stać się okazją do pierwszego spotkania z chrześcijańskim przesłaniem, szczególnie dla młodych, którzy coraz częściej korzystają z cyberprzestrzeni, uważając ją za swe okno na świat” (Orędzie na XXXVI Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu).

Idąc za przesłaniem papieża, jako grupa medialna Siejmy, w naszej działalności stawiamy na jasne i konkretne treści skierowane do zróżnicowanej grupy czytelników, których łączą wspólne wartości. Chcemy dzielić się spojrzeniem na Kościół, Polskę i świat z perspektywy młodych katolików, a także przypominać o najprostszych kwestiach, które są podstawą chrześcijańskiego światopoglądu.

Nie będziemy Was zalewać informacjami, ale pukać do Waszych „okien na świat”, aby wskazywać to, co uważamy za ważne.

Miłosz Żemła

Newsletter

Raz w miesiącu: email z nowym numerem Siejmy