siejMOLE Książkowe

Rusza nowa inicjatywa: SiejMOLE Książkowe!

Od dawna chcesz zacząć czytać, ale brakuje ci motywacji? Zastanawiasz się jak zacząć czytać „pożyteczne” lektury? Szukasz postanowienia noworocznego? Mamy idealne rozwiązanie na to i nie tylko. Zapraszamy do dołączenia do naszej nowej inicjatywy, którą są siejMOLE Książkowe!

Od lat postanawiam sobie, że zacznę czytać książki katolickie, wartościowe, duchowe lektury. Lecz za każdym razem na tym zamiarze się kończy. Bo mam jeszcze inne zaległe lektury, bo mam coś ciekawszego do czytania, bo akurat nie mam czasu. Bo… (wpisz wszystkie inne wymówki). Dlatego w tym roku zamierzam podejść do tematu od zupełnie innej strony. W związku z tym, że w grupie motywacja do działania jest znacznie większa, w 2024 roku powstają siejMOLE Książkowe!

Czym są siejMOLE Książkowe?

Pod piękną nazwą siejMOLE Książkowe kryje się klub książki katolickiej, który ma na celu zgromadzenie osób, które chcą czytać, muszą czytać albo po prostu uwielbiają obcowanie z dobrą książką. SiejMOLE Książkowe wyrastają na kanwie grupy medialnej Siejmy, dlatego zapraszamy do nich każdego. Klub będzie poświęcony wspólnej lekturze książek katolickich, duchowych, wartościowych. Jedna, wybrana książka na miesiąc. Co daje nam przeczytanych 12 lektur w trakcie tego roku.

Jak będziemy działać?

Na początku każdego miesiąca na portalu Siejmy.pl ukarze się artykuł (mój lub specjalisty w danej dziedzinie) poświęcony wybranej lekturze. Będzie to wprowadzenie do niej, krótki zarys jej dziejów i informacja o autorze.

Później nastąpi czas na samodzielną lekturę.

Pod koniec każdego miesiąca będziemy się spotykali (na żywo jak Pan Bóg da!) na wspólną debatę, rozważania i ogólną rozmowę poświęconą książce, jej przesłaniu i autorowi.

Na sam koniec miesiąca na portalu Siejmy.pl pojawią się moje rozważania płynące z lektury, poparte waszymi komentarzami i uwagami. Będzie to tekst podsumowujący dla czytelników oraz „polecajka” dla osób, które jeszcze do lektury nie podeszły. Mam nadzieję, że będzie to również punkt wyjścia dla waszych dalszych rozmyślań i komentarzy.

Zaczynamy?

Tak! W pierwszym miesiącu nowego roku zapraszam do wspólnej lektury utworu pod tytułem: Życie duchowne czyli doskonałość chrześcijańska według najcelniejszych mistrzów duchownych św. Józefa Sebastiana Pelczara. Skąd taki, dosyć niestandardowy zapewne, wybór? Być może wielu z was wzięło udział w losowaniu Patrona na rok 2024 na stronie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Ja również to zrobiłam i na pewno to już nie będzie dla nikogo zaskoczeniem – moim patronem został właśnie św. Józef Sebastian Pelczar. Dlatego chciałabym zacząć ten rok od lektury jednego z jego traktatów.

Plan na teraz:

  • Wypożyczyć, kupić, pobrać Życie duchowne czyli doskonałość chrześcijańska według najcelniejszych mistrzów duchownych św. Józefa Sebastiana Pelczara.
  • Przeczytać tekst wprowadzeniowy do lektury (wkrótce na Siejmy.pl).
  • Przeczytać Życie duchowne.
  • Powtórzyć cały cykl z nową książką w kolejnym miesiącu, z tą różnicą, że pod koniec miesiąca postaramy się spotkać już na żywo (w tym miesiącu nie będzie jeszcze spotkania stacjonarnego).

DOŁĄCZ także do grupy siejMOLE Książkowe na Facebooku!

Życie duchowne czyli doskonałość chrześcijańska według najcelniejszych mistrzów duchownych jest dostępne legalnie i za darmo na stronie Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej: TUTAJ.

Czytaj więcej:

Newsletter

Raz w miesiącu: email z nowym numerem Siejmy