Pobierz PDF

SIEJMY 7.2022(27)

Przyjaźń. SIEJMY 7.2022(27)

Pobierz PDF

„Przyjaciel kocha w każdym czasie” - to zdanie z siedemnastego rozdziału Księgi Przysłów w sposób niezwykle prosty ukazuje nam istotę przyjaźni. Przyjaźń jest w rzeczywistości najwyższą formą miłości, która — jak dopowie Św. Paweł Apostoł w Hymnie o miłości — nigdy nie ustaje.

Wielu z nas traktuje okres wakacyjny jako czas tworzenia nowych lub utrwalania istniejących już przyjaźni. Sprzyja temu chociażby możliwość oderwania się od codziennych obowiązków naukowych czy zawodowych, pogoda umożliwiająca spędzanie czasu w gronie przyjaciół na świeżym powietrzu, czy też wyjazdy urlopowe w zupełnie nowe miejsca z szansą poznania nowych osób. Wszystko to powoduje, że letnie miesiące mogą być przepełnione pięknymi chwilami budowania przyjaźni. Z tego też powodu zdecydowaliśmy się poświęcić ten lipcowy numer SIEJMY tematowi przyjaźni.

W tym numerze pragniemy podzielić się naszymi refleksjami dotyczącymi tej najwyższej formy miłości. Na przykładach wyjętych z Pisma Świętego, dzieł mistyków i ludzi żywej wiary, chcemy zachęcić każdego z Was, drodzy Czytelnicy, do choćby krótkiej chwili namysłu nad pięknem przyjaźni i tym, jak ważne jest otwieranie się na jej różne formy w naszym życiu.

Całą Redakcją życzymy owocnej lektury lipcowego numeru SIEJMY!

Newsletter

Raz w miesiącu: email z nowym numerem Siejmy