Pobierz PDF

SIEJMY 8.2021(16)

Wspólna droga do świętości. SIEJMY 8/2021(16)

Pobierz PDF

Małżeństwo z całą pewnością powinno być wspólną drogą do świętości obojga małżonków. Związek mężczyzny i kobiety rodzący się z podjęcia przez nich decyzji miłości ma być miejscem, w którym ślubowana miłość, wierność, uczciwość oraz trwanie razem do śmierci, będą uświęcały małżonków i prowadziły ich wspólnie do zbawienia.

Wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę, że problemy codzienności, nasza ludzka ułomność i skłonność do grzechu, a także podupadające moralnie społeczeństwa, w których żyjemy, mogą stawać na przeszkodzie tak pięknie nakreślonej drodze.

Z myślą o przezwyciężaniu tych przeszkód, powstał ten sierpniowy numer SIEJMY. W znacznej mierze został on poświęcony właśnie współczesnym problemom małżeńskim, związkowym i rodzinnym. Mam nadzieję, że dokładając tę skromną cegiełkę do dzieła apostolstwa małżeństw (tak już zaślubionych, jak i tych, które dopiero się zawiążą) zainspirujemy Czytelników do powrotu, wejścia lub umocnienia na wspólnej drodze do świętości.

Pamiętając o maryjnych uroczystościach przypadających w sierpniu, w tym numerze znalazły się również artykuły poświęcone tej tematyce. Niech będą one zachętą do refleksji nad orędownictwem Matki Bożej, jak i posłużą do pogłębienia wiedzy teologicznej o osobie Najświętszej Maryi Panny.

Newsletter

Raz w miesiącu: email z nowym numerem Siejmy