Pobierz PDF

Nr 5/2021(13), maj 2021

Ave Maria. SIEJMY 5/2021(13)

Pobierz PDF

Maj tradycyjnie jest miesiącem oddawania szczególnej czci Najświętszej Maryi Pannie. To właśnie w tym miesiącu przeżywamy chociażby Uroczystość NMP Królowej Polski, Wspomnienie NMP Fatimskiej, czy też Święto Nawiedzenia NMP. W tym też miesiącu odprawiane są nabożeństwa majowe, gdzie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odśpiewywana jest jedna z najpiękniejszych litanii, jaką jest Litania Loretańska do NMP.
Mając na uwadze ten szczególny, maryjny okres w roku liturgicznym, majowy numer SIEJMY postanowiliśmy poświęcić niemal w całości osobie Najświętszej Maryi Panny. Znalazło się w nim miejsce zarówno na głębokie myśli mariologiczne, jak i na refleksje o orędownictwu i wspomaganiu nas przez Matkę Bożą w codziennym życiu.
Wychodząc na przeciw wszystkim wiernym, u których Maryja zajmuje istotne miejsce w duchowości, jak i starając się udzielić odpowiedzi na pytania stawiane tak przez wierzących niezanurzonych głębiej w kult maryjny oraz osoby niepodzielające wiary katolickiej, wraz z całą Redakcją oddaję niniejszy numer SIEJMY w ręce Czytelników. Tradycyjnie też zachęcam do pogłębionej refleksji odnoszącej się tematu przewodniego numeru, którym jest tutaj postać Najświętszej Maryi Panny.

Newsletter

Raz w miesiącu: email z nowym numerem Siejmy