Pobierz PDF

Nr 7/2020, listopad

POGOŃ ZA WIATREM

Pobierz PDF

Świadomość przemijania i nieuchronności śmierci powinna towarzyszyć każdemu człowiekowi na każdym etapie jego życia. Jako chrześcijanie mamy szczególny obowiązek zagłębiania się w tematykę drogi do życia wiecznego i naszego zbawienia. Powinniśmy podejmować również refleksję na temat naszej śmierci. O ile bowiem nie znamy jej dokładnej daty, tak możemy przynajmniej starać się do niej przygotować. W istocie bowiem, całe nasze życie powinno być właśnie przygotowaniem na moment przejścia do wieczności.

Z racji kończącego się roku liturgicznego oraz szczególnego czasu poświęconego w Kościele wszystkim wiernym zmarłym, zdecydowaliśmy się poruszyć w tym listopadowym numerze SIEJMY problematykę związaną z przemijaniem naszego ziemskiego życia oraz perspektywą życia wiecznego.

Całą redakcją chcemy zachęcić każdego Czytelnika do podjęcia refleksji na tematy dotyczące nieuchronności śmierci i krótkiego czasu, jaki został nam wszystkim dany tu na ziemi, jako czas łaski i miłosierdzia. Zapraszam do lektury!

Newsletter

Raz w miesiącu: email z nowym numerem Siejmy