Pobierz PDF

Nr 5/2020, wrzesień

EDU KREACJA

Pobierz PDF

Współczesna edukacja – zarówno ta podstawowa, jak i szkolnictwo wyższe – wymaga wkładania ogromnego wysiłku, aby mogła spełniać swoją podstawową rolę.

Jaka powinna być szkoła na miarę naszych czasów? Czy wzorce edukacji sprzed lat mogą być nadal aktualne? Czy w ramach edukacji i wychowania da się wydobyć z młodych osób ich talenty, a następnie dążyć do ich rozwoju? Co zrobić, aby współczesny uniwersytet gwarantował nie tylko dobry zawód i pozycję w społeczeństwie, ale był również miejscem poszukiwania prawdy, przestrzenią nieskrępowanej dyskusji, ostoją dla mistrza oraz szkołą wolności i odpowiedzialności dla studenta? Jak w tym całym uniwersum edukacyjnym mają odnaleźć się katolicy z wyznawanymi przez siebie wartościami? Czy mamy jakąś specjalną rolę do spełnienia?

Mam nadzieję, że na te i inne pytania każdy Czytelnik znajdzie tutaj odpowiedź. Tradycyjnie zachęcam również do głębszej refleksji nad poruszonym tu tematem edukacji oraz stawiania większej ilości pytań, za którymi pójdzie chęć poszukiwania odpowiedzi – poszukiwania obiektywnej prawdy, o której warto dyskutować i o którą warto się żywo spierać.

Do rąk Czytelników, wraz z całą redakcją, niniejszym oddaję wyczekiwany wrześniowy numer SIEJMY.

Szanuj prawa autorskie – w razie potrzeby prosimy o kontakt z redakcją (siejmy.pl@gmail.com)

Możesz wspierać naszą działalność tutaj: https://zrzutka.pl/2p8za3

Newsletter

Raz w miesiącu: email z nowym numerem Siejmy