Pobierz PDF

Nr 3/2020, lipiec

przyjemnie i kolorowo

Pobierz PDF

Przyglądając się różnym epokom jesteśmy w stanie wskazać przynajmniej kilka wyzwań, z którymi musiał mierzyć się człowiek w konkretnym okresie historycznym. Również czasy

nam współczesne nie są pozbawione jakichś konkretnych wyzwań. Często poszukujemy ich w rozwoju technologii, optymalizowaniu naszego życia zawodowego, a niejednokrotnie kluczowych wyzwań ludzkości upatrujemy w medycynie i szeroko pojętej dziedzinie ochrony naszego zdrowia.

Jednak zupełnie niedocenianym, a zarazem jednym z największych wyzwań współczesnego świata wydaje się być zachęcenie ludzi do podjęcia refleksji nad własnym stylem życia. Niektórym może wydawać się to tak banalnie proste, że w ogóle nie traktują tej kwestii jako jakiekolwiek wyzwanie. Jednak w czasach choćby pogłębiającej się cyfrozy (uzależnienia od technologii cyfrowych i treści, które są tam wytwarzane) bagatelizowanie problemu braku refleksji nad modelem naszego życia, nieuchronnie może doprowadzić do upadku cywilizacji, jaką dzisiaj znamy.

Z punktu widzenia chrześcijanina, na pierwszy plan wysuwa się tu problem kształtowania sumienia każdej osoby. Tylko bowiem właściwie uformowane sumienie, które odróżni dobro od zła będzie służyło pogłębionej refleksji nad własnym życiem. Dzisiaj ta refleksja musi rozpocząć się od dokładnego przyjrzenia się temu, co świat „sprzedaje” nam pod pozorem przyjemnego i kolorowego stylu życia. Szczególnie młode pokolenie musi uważniej próbować odróżnić to, co jest tylko ułudą szczęścia od tego, co jest tym jedynym i prawdziwym szczęściem.

Głosem zachęcającym do wskazanej refleksji ma być ten lipcowy numer SIEJMY. Zapraszam do lektury!

Szanuj prawa autorskie - w razie potrzeby prosimy o kontakt z redakcją (siejmy.pl@gmail.com)

Możesz wspierać naszą działalność tutaj: https://zrzutka.pl/2p8za3

Newsletter

Raz w miesiącu: email z nowym numerem Siejmy