Pobierz PDF

Nr 2/2020, czerwiec

SUKCES

Pobierz PDF

Jest to sprawa na tyle oczywista, że można ją uznać za naszą naturalną cechę. Jak prawie wszystko, może to zostać wykorzystane w sposób dobry albo zły. Zawsze zatem warto odpowiedzieć sobie na kilka pomocnych pytań, jak choćby to, dla kogo poszukujemy korzyści? Czy tylko dla siebie samych? A może dla naszych bliskich lub dla osób z dalszego otoczenia? Zapewne warto też zastanowić się nad swoją postawą w tym zakresie. Czy zysków oczekujemy biernie? Czy może popadając niemal w nadmierny aktywizm staramy się odnaleźć je we

wszystkim, co wokół nas się dzieje?

W tym wszystkim jest oczywiście miejsce na nasz sukces. Sukces, jakkolwiek byłby rozumiany, jest zdecydowanie jakąś korzyścią. Często przybiera on postać zysku, który dumnie odbieramy po długich zmaganiach niczym jubileuszową premię, opatrzoną dodatkowo certyfikatem sukcesu.

Jako chrześcijanie jesteśmy szczególnie wezwani do refleksji nad każdą nieobojętną dla naszego zbawienia kwestią. Sukces niewątpliwie czymś takim jest. Określenie swoich celów, zaplanowanie drogi, a nawet próba zrozumienia istoty sukcesu może bowiem zaprowadzić do życia wiecznego bądź może nas zgubić.

W tym czerwcowym wydaniu SIEJMY chcielibyśmy szczególnie zagłębić się nad wieloma aspektami sukcesu. Mam nadzieję, że po lekturze tego numeru, w każdym z nas wzbudzi się refleksja nad swoją życiową drogą i wyznaczonymi sobie celami. Na koniec natomiast chciałbym zostawić wszystkich z jednym zdaniem z Ewangelii według Świętego Łukasza:

Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?

Szanuj prawa autorskie - w razie potrzeby prosimy o kontakt z redakcją (siejmy.pl@gmail.com)

Możesz wspierać naszą działalność tutaj: https://zrzutka.pl/2p8za3

Newsletter

Raz w miesiącu: email z nowym numerem Siejmy