Pobierz PDF

Nr 1/2020, kwiecień-maj

Nadzieja w młodych

Pobierz PDF

Jakie jest dziś miejsce młodych w Kościele? Czy wystarczająco dużo uwagi w działaniach ewangelizacyjnych poświęcamy młodzieży? Czy Kościół powszechny, a w nim – Kościół w Polsce, jest gotowy na podjęcie nowych wyzwań misyjnych wśród młodego pokolenia? Te i inne pytania będą padały coraz częściej.

Czasem wydaje się, że będzie taki dzień, w którym wszyscy obudzimy się w zupełnie nowej rzeczywistości, w której nikt już nie powie o procesie laicyzacji wśród młodzieży w Polsce, ale zostanie stwierdzone, że ten proces już się dokonał. Czy to możliwe? Czy jesteśmy w stanie „przegapić” odpływ młodzieży z Kościoła? A jeśli nie przegapiamy tego procesu, to czy mamy gotowe rozwiązania, które zatrzymają młodych w Kościele?

Młodzi są nadzieją Kościoła. Życie nadzieją nie zakłada jednak bierności. Jeśli widzimy jakieś zło, to mamy je zwalczać – tyle, że dobrem. Okazuje się więc, że stoimy tak naprawdę tylko przed jednym, zasadniczym pytaniem: jakie dobro jest w stanie dziś zatrzymać młodych w Kościele?

Szanuj prawa autorskie - w razie potrzeby prosimy o kontakt z redakcją (siejmy.pl@gmail.com)

Możesz wspierać naszą działalność tutaj: https://zrzutka.pl/2p8za3

Newsletter

Raz w miesiącu: email z nowym numerem Siejmy